Роз’яснення про порядок зарахування міжнародних сертифікатів як оцінки ДПА для учнів 9-го та 11-го класів
Мiжнародний екзаменацiйний центр

Роз’яснення про порядок зарахування міжнародних сертифікатів як оцінки ДПА для учнів 9-го та 11-го класів

У 2019 році вперше введена нова система для зарахування міжнародних мовних сертифікатів як оцінки для ДПА для учнів 9-х та 11-х класів. Для того, щоб отримати найвищу оцінку (12 балів) з ДПА учні можуть надати міжнародний сертифікат певного рівня.

Учні  9-х класів, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня А 2 і вище, для класів з поглибленим вивченням  англійської мови - В1 і вище.

Учні 11-х класів, які вивчали іноземну мову за рівнем стандарту або академічним рівнем, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня В1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням іноземної мови – В2 і вище.
 
До відома адміністрації шкіл, вчителів, батьків і учнів сформовано Перелік міжнародних мовних іспитів, які можна зарахувати як оцінку ДПА. Цей перелік включає назву розробника екзамену, назву екзамена/теста і рівень. Всі провайдери, внесені до переліку, офіційно діють на території України і їх діяльність погоджена з Міністерством юстиції.


Просимо звернути увагу на інформацію, розміщену у таблиці . Пояснимо на прикладі сертифікату рівня B1. 

Сертифікат рівня CEF B1 від розробника Edexcel надає можливість учню 9-го класу з поглибленим вивченням англійської мови отримати 12 балів з ДПА.

У зв’язку з запитаннями, які виникають у адміністрації шкіл стосовно третьої колонки таблиці, хочемо наголосити, що оцінки і бали мають відношення до внутрішньої системи оцінювання різних  міжнародних екзаменаційних рад і надані для орієнтування під час підготовки або вибору типу і рівня іспиту або тесту.
Бали 43-58 у сертифікаті Pearson Test of English відповідають розробленій Пірсон Глобальній Англійській Шкалі (ГАШ).  Таким чином, матеріали для підготовки та зміст іспиту відповідає певним дескрипторам та  лексично-граматичному інвентарю.
Внутрішній документ, який додається до сертифікату і називається Candidate Report (звіт про рівень кандидата) відображає кількість відсотків виконаних завдань (із 100%, розподілених за  чотирма уміннями) і є підставою для надання кандидату  підтвердження рівня мовної компетенції. Ці відсотки не мають жодного відношення до балів таблиці.

 

Так виглядає сертифікат РТЕ. Зверніть, будь ласка, увагу на особливості та захисні елементи, які допоможуть відрізнити оригінал від підробки.
Приклад сертифікату РТЕ

 

 


2020-03-024379
 

вам також буде цікаво